11 stycznia 2017 roku w bibliotece szkolnej ZSO w Jaworznie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy Grażynę Zając i Reginę Koczur oraz nauczycielkę języka polskiego panią Sławomirę Szewczyk.

Już wcześniej uczniowie mieli możliwość wyboru tekstu poetyckiego pochodzącego ze zbioru biblioteki. Wybrane przez młodzież wiersze pochodziły z różnych epok literackich począwszy od oświecenia po współczesność. Uczniowie gimnazjum
i liceum recytowali poezję, a organizatorzy zadbali o świąteczny, klimatyczny wystrój i nastrój imprezy.

Jury w składzie: Elżbieta Trawa, Krystian Gierczyk i ksiądz Mariusz Kafel wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Paulina Kosz 1d gimnazjum

II miejsce – Anita Stróżak 1d gimnazjum

III miejsce – Jakub Wójcik 1b liceum

Wyróżnienie I – Patrycja Tekielak 2e gimnazjum

Wyróżnienie II – Natalia Wojciechowska 2e gimnazjum

Laureaci zostali nagrodzeni tomikami poezji, a pozostali uczestnicy otrzymali symboliczne upominki. Recytacji uczestników konkursu przysłuchiwała się klasa 1b gimnazjum. Występ koleżanek i kolegów został nagrodzony gromkimi brawami.