Co łączy Teodora Roosevelta, Roberta De Niro, Jaya Z i Donalda Trumpa? Tego właśnie musieli się dowiedzieć gimnazjaliści biorący udział w konkursie „English for Eagles”, poświęconemu szeroko rozumianej kulturze krajów anglojęzycznych. Pomysłodawczyniami konkursu są nauczyciele języka angielskiego w ZSO Daria Płatek, Barbara Fuks i Anna Kamińska. Tegoroczna edycja poświęcona była Nowemu Jorkowi. Formuła konkursu polegała na pracy w parach. 5 kwietnia 2017 r.  w I etapie wzięło udział 40 par rozwiązujących wspólnie test wiedzy o Nowym Jorku. Do części finałowej odbywającej się 11 kwietnia zakwalifikowało się 5 par gimnazjalistów. Mieli oni za zadanie odpowiadać na wylosowane przed siebie pytania oraz rozpoznać znane piosenki i filmy o Nowym Jorku, zidentyfikować sławne miejsca i osoby związane z „Wielkim Jabłkiem”. Odpowiedzi uczniów były oceniane i punktowane przez surowe jury w osobach Danuty Szubel i Anny Kamińskiej. Punktacja zmieniała się często i rywalizacja była zażarta. Ostatecznie zwycięzcami zostali Miłosz Czuba i Oskar Warmuz z klasy 2g, którzy na ostatniej prostej wyprzedzili Franciszka Bąka i Pawła Janikowskiego z klasy 2f. Trzecie miejsce zajęły Julia Toporek i Anita Bętkowska z klasy 2d. Gratulujemy serdecznie!

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 4 i American Corner w Katowicach.

Uczniom bardzo spodobała się idea i formuła konkursu i już dopytywali się, co będzie tematem przyszłorocznej edycji. To jeszcze tajemnica, ale prace już trwają…….

Galeria Zdjęć: Kliknij i Sprawdź