27 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja  konkursu z języka angielskiego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych naszego miasta – THE PRIMARY SCHOOL LEARNERS’ CONTEST. Test konkursowy obejmował zagadnienia leksykalno-gramatyczne, a także sprawdzał umiejętności językowe oraz wiedzę uczniów na temat krajów anglojęzycznych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

• I miejsce – JULIA NOWA SP 19
  • II miejsce – MAKSYMILIAN MACH SP 7
  • III miejsce – BARTOSZ PAWŁOWSKI SP 7

WYRÓŻNIENIE – ALEKSANDRA WICHER SP 1

Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor mgr inż. Marta Figura. oraz Pani Wicedyrektor szkoły mgr inż. Katarzyna Mielczarek.

Po części testowej uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na program artystyczny. Z dużym uznaniem został przyjęty premierowy pokaz spektaklu anglojęzycznego pt. „Doctor Who” napisanego i wyreżyserowanego przez ucznia trzeciej klasy dwujęzycznej – Michała Stano. Uczestnicy konkursu dowiedzieli się także jakie perspektywy otwiera przed nimi możliwość nauki w oddziale dwujęzycznym w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy i podziękowania za udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!