We wtorek 15 października w Sp nr 2 im. Orła Białego miało miejsce niezwykle doniosłe wydarzenie. Pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Na uroczystość przybyła dyrekcja, pedagog oraz zaproszony gość – przyjaciel szkoły, pani Kondoszek. Kiedy uroczystość rozpoczął Polonez Rodzice i dziadkowie ukradkiem przecierali oczy ze wzruszenia. Do tańca stanęły wszystkie dzieci z klas pierwszych co było nie lada wyzwaniem dla przygotowujących uroczystość wychowawców. Po uroczystym pasowaniu pani dyrektor uświadomiła uczniom, ze to dopiero początek ich szkolnej przygody i zaprosiła do wspólnych zdjęć. W klasach na dzieci czekały niespodzianki przygotowane przez rodziców i pamiątkowe dyplomy.