Pasowanie pierwszaków 2019

„My, uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy kochać książki,
krzywdy zrobić im nie damy”

Taką obietnicę 18 listopada 2019 złożyli uczniowie klas pierwszych SP2 w czasie uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści już od początku września bardzo często odwiedzają to miejsce i widać, że wypożyczanie i czytanie książek jest dla nich wielką frajdą. Oficjalnie, w krąg czytelników wprowadziły swoich młodszych kolegów uczennice klasy 2c IIILO – Justyna, Gabrysia i Paulina.

Po krótkim wstępie, przeczytały lekturkę „O dzieciach, które kochają książki” a następnie, na jej podstawie, przeprowadziły quiz. Wszystkie pierwszaki wykazały się wielkim zaangażowaniem. Po części nieco zabawowej, nastąpiła poważna- dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że zostaną miłośnikami książek i będą o nie bardzo dbać. Później, ramię każdego pasowanego ucznia dotknął magiczny ołówek z sową (która, ukryta gdzieś wśród książek, będzie bacznie obserwować zachowanie i czytelnictwo wszystkich 🙂 ). Za aktywność wszystkie maluchy zostały nagrodzony słodką niespodzianką.