We wtorkowy poranek uczniowie klas 1 i 3 naszej SP2 poznali niepewną swoich możliwości, a jak się później okazało bardzo kreatywną, małą Vashti – bohaterkę książeczki zatytułowanej „The Dot” (ang. kropka) i historię o kropce.

W tajemnice sukcesu dziewczynki wprowadziły pierwszaków uczennice IIILO – Marta oraz Rozalia, która z wielkim zaangażowaniem przeczytała tekst lektury. Zgromadzone dzieci słuchały uważnie, starając się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, tak, aby później móc odpowiadać na pytania. Kontynuacją spotkania z lekturą były autorskie rysunki kropek, z których powstanie wystawa. Była to świetna okazja do wprowadzenia w świat książek oraz zachęcenia do korzystania przez naszych najmłodszych uczniów ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Spotkanie zostało uwiecznione uroczymi fotografiami, do których oglądnięcia zapraszamy 🙂

txt: nauczyciele R. Koczur, E. Trawa
foto: R. Koczur, M. Mulka