Z okazji Dnia Języków obcych, 23 października 2020 roku, w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się lekcje o tematyce nawiązującej do tego międzynarodowego święta oraz audycja nadana przez radiowęzeł, przygotowana przez uczennice klasy VII. Młodsze klasy, I – III, dowiedziały się ciekawych rzeczy o tym dniu odbywając lekcje z kulturoznawstwa, poznając słownictwo w innych językach, grając w gry i rozwiązując puzzle.  Ponadto zorganizowano konkurs na makietę znanej budowli  w Europie pt. Famous Landmarks. W konkursie brały udział wszystkie klasy od IV do VIII. Oto prace uczniów oraz wyniki konkursu:

  • 4b – 1 miejsce (praca zbiorowa, uznanie za pomysł i wizjonerstwo przy tworzeniu pracy)
  • 4a – 1 miejsce (praca zbiorowa)
  • 6b – 2 miejsce (praca zbiorowa)
  • 8a – 2 miejsce (praca zbiorowa)
  • 7b – 3 miejsce (praca zbiorowa)
  • 4a – 1 miejsce – Aniela Wieczorek (praca indywidualna)
  • 6a – 1 miejsce – Bartek Kawalec (praca indywidualna)
  • 6a – 2 miejsce  – Sonia Moćko i Marysia Żak (praca indywidualna)

Gratulujemy!!!