Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W naszej szkole niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni jest dynia. Dynia – roczna roślina warzywna płożąca się, z wąsami czepnymi, owoc duży, jadalny. Dla uczniów z SP 2 taka definicja to za mało. Dlatego, postanowiliśmy zorganizować Dzień Dyni, aby dzieci mogły lepiej poznać to cenne warzywo.

W tym dniu dzieci ubrane były na pomarańczowo, a nawet niektóre przebrały się w dyniowe stroje. W klasach pojawiły się mini galerie, prawdziwe rękodzieła:  lampiony i różne „dyniaczki-cudaczki”. Dzieci  nauczyły się o tym jak z małego nasionka rośnie olbrzym i jakie potrawy można zrobić z dyni.

Tego dnia b

yło wiele atrakcji. Dyniowe prace plastyczne, dyniowe piosenki, dyniowe slalomy, dyniowe pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Ten wyjątkowy dzień przyniósł  wszystkim wiele radości.