5 października bieżącego roku biblioteka szkolna gościła młodzież z klas siódmych. Młodzi mogli spróbować swoich sił w 4 osobowych zespołach na teście z plastyki.

W ramach powtórzenia obejmującego wiadomości „Od prehistorii po wiek XIX” przypomnieli sobie, w jaki sposób należy szukać wiadomości z wydawnictw zwartych, by wspólnie osiągnąć sukces i dobrze się bawić. Skorzystali z wiedzy całościowej o sztuce za pomocą apartu naukowego w albumach, leksykonach, słownikach, podręcznikach. W czytelni, w grupach wrzało: było słychać szelest kartek, wymianę słów, informacji. Zadziałała burza mózgów. Grupy, 5 minut przed końcem zajęć, miały przywilej skorzystania ze źródeł IT, by swoją pracę uzupełnić o brakujące informacje . O dziwo, uczniowie znaleźli tam mniej informacji niż w wydawnictwach papierowych…

Podsumowując – inna forma nauki młodzieży przypadła do gustu. Teraz pozostaje już tylko czekać na efekt końcowy pracy zbiorowej 🙂

Gratulujemy podjęcia wyzwania!

Nauczyciele:
Ewa Wieczorek, Regina Koczur

Dodaj komentarz