Z okazji zbliżających się obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas licealnych: Anastazja, Julia, Lena i Szymon – zaprezentowali bajkę pt.: „Lew i mysz” ze zbioru Bajek Ezopa oraz zaproponowali wyliczankę logopedyczną na giętkie języki. Starsi uczniowie podczas wizyty w szkole podstawowej, mogli zaprezentować swoje zdolności pedagogiczne w najmłodszej grupie wiekowej, nie wyłączając grupy dzieci z Ukrainy. Najmłodsi słuchacze z dużą sympatią i wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w treści przekazane podczas głośnego czytania przez starszą młodzież. Wyciągnęli mądre wnioski, a na zakończenie wspólnie z licealistami i nauczycielami, ćwiczyli swoją pamięć, by móc wykorzystać rytmiczną wyliczankę podczas wspólnych zabaw rówieśniczych lub rodzinnych.

Morał:
„Czytajmy na głos, aktywnie słuchajmy i wzmacniajmy emocjonalne więzi międzyludzkie” 🙂

txt i foto:
nauczyciel bibliotekarz: Regina Koczur