W dniu 24 października uczniowie naszej szkoły brali udział w wydarzeniu Pola Nadziei, jest to program, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do bezinteresownej pomocy. Pola nadziei uwrażliwiają na cierpienia i pomoc drugiemu człowiekowi.

Symbolem akcji jest żonkil, kwiat który przypomina o ludziach, którzy z nadzieją stawiają czoła problemom, takim jak choroba.

W naszej szkole odbyła się prelekcja pt. „Wartość życia – misja hospicyjna” – poprowadzona przez koordynatorkę wolontariatu Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie panią Iwonę Pawelec. Uczniowie ale i nauczyciele dowiedzieli się jak mogą wesprzeć placówkę, pani Pawelec zachęcała naszych uczniów do wolontariatu akcyjnego.

Uczennice z klasy 7a zaprosiły panią Pawelec do radia szkolnego i przeprowadziły interesujący wywiad. Następnie przedstawiciele klas zasadzili na przygotowanych rabatkach cebulki żonkili.

Teraz czekamy na wiosnę, żeby zobaczyć owoc naszej pracy w postaci cudownych żółtych rabat.

Pamiętajmy – POMAGANIE JEST DOBRE.

Dodaj komentarz