Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Już wkrótce Dzień Bezpiecznego Internetu (#dbi).

Rejestracja:

https://liblink.pl/6vdLFRVEen

Bez rejestracji konferencja dostępna na kanale YouTube Fundacji Szkoła z Klasą (bez możliwości czatowania i zadawania pytań) https://liblink.pl/XbX84byizO oraz fanpageu Fundacji Szkoła z Klasą na FB https://liblink.pl/CaFwZ7LuLI

Bądź z nami 11 lutego podczas Konferencji Asów Internetu na temat bezpieczeństwa w sieci. Ciekawe lekcje, inspirujące wykłady i niecodzienne spotkania z ekspert(k)ami i prakty(cz)kami. Wydarzenie skierowane do uczniów i uczennic, nauczycieli oraz rodziców. Niech #siławartościwsieci będzie z nami!

Program wydarzenia:

Pierwszą część konferencji kierujemy do uczniów klasy V – VIII  od godziny 9.00 do 12.30 – 30-minutowe lekcje online poprowadzą trenerki i trener programu. Będziemy się wspólnie uczyć o cyberbezpieczeństwie i wartościach Asów Internetu. Zaproś Asy Internetu na swoje lekcje!

Po przerwie czyli od 13.30 organizatorzy zapraszamy na porządną dawkę wiedzy i zaskoczenia dla nauczycieli i rodziców:

dr Karol Jachymek opowie o sposobach komunikacji młodzieży w internecie: emoji, memy i popularne skróty w sieci od tej pory nie będą miały przed Wami tajemnic; Anna Mierzyńska poradzi, jak zostać pogromcą fake newsów i uczyć o nich z wykorzystaniem grywalizacji; a haker Paweł Ngei nauczy nas m.in., jak poradzić sobie w przypadku porwania naszych danych i dlaczego ciasteczka nie są zdrowe.

W ostatniej części konferencji spojrzymy na kwestię bezpieczeństwa w sieci i pozytywnego korzystania z internetu oczami rodziców. Jak o sieci gadać z dziećmi? O swoim doświadczeniu zawodowym i prywatnym porozmawiają: mama i blogerka Magda Mikołajczyk (MatkoJedyna), tata i bloger Marcin Perfuński (supertata.tv) oraz tata i aktor Rafał Cieszyński.

Transmisja będzie dostępna na platformie Meeting15, a wszystkie wystąpienia będą tłumaczone na język migowy!

Konferencja Asów Internetu będzie transmitowana także na:

kanale YouTube Fundacji Szkoła z Klasą (bez możliwości czatowania i zadawania pytań) https://liblink.pl/XbX84byizO oraz fanpageu Fundacji Szkoła z Klasą na FB https://liblink.pl/CaFwZ7LuLI